
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.74 mm |
| Width | 3.99 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 250 kHz |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Current | 50 mA |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Number of Channels | 1 |
| Max Frequency | 250 kHz |
| Switching Frequency | 250 kHz |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Input Current | 1.6 mA |
| Duty Cycle | 100 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Topology | Buck |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Function | Step-Down |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
